Birdland Jam Session – Miles Davis

Miles Davis - Birdland Jam Session 1950

Miles Davis – Birdland Jam Session

Płytka może spotkać się z różnymi odrębnymi poglądami. Tematem rozmów może się okazać sposób jej nagarnia. Każde nagranie różni się jakimś efektem, ale wszystko jest utrzymane w harmonijnym klimacie. Po włączeniu ją w naszych „sprzęcikach”, automatycznie generuje się ciekawy nastrój. Efekt brzmienia przypomina jak byśmy uruchomili starodawne drewniane radio z schropowaciałym głośnikiem w środku. Dźwięk dość płaski i nieco oddalony. Najlepsze utwory zostaną zaprezentowane na początku, a następnie utwory się mieszają.

Melodie są napisane przez Monk, Gillespie, Pettiford, Gershwins, i Denzil Best. Mamy też chwilę, gdzie potrafią zwrócić na siebie uwagę. Znajdują się tu muzycy:

 • Miles Davis-trąbka (wszystkie utwory), Fats Navarro-trąbka, JJJohnson-puzon, Brew Moore-saksofon tenorowy, Tadd Dameron lub Walter Bishop Jr-piano, Curly Russell-bass, Art Blakey i bębny.
 • Kilka nutek w utworze szóstym gra Charlie Parker. Pierwszy utwór zalicza się do sekcji rytmicznej, którego jest miło słyszeć i jest znanym z nagrania Davisa z ERONEL. Cała płyta jest utrzymywana w wahadłowym klimacie, ale jest zrównoważona. Dla fanów Davis`a powinien być zakupiony. Podobnie dla słuchaczy, którzy lubią jazz sessions starszych epok.

  Lista utworów:

  1. Embraceable You
  2. Eronel
  3. 52nd Street Theme
  4. Wee
  5. Hot House Into 52nd Street Theme
  6. Conception
  7. Band Warming Up
  8. Max Is Making Wax
  9. OW!

  Suma czasu: 74:58 min.

   

  Comments are closed.