Jesca Hoop – Hunting My Dress

Jesca Hoop - Hunting My Dress
Jesca Hoop – Hunting My Dress

Piosenkarka, kompozytorka, mieszka w Kalifornii, zrzesza coraz więcej wielbicieli tworzonej przez nią muzyki. Jej umiejętności wokalno-muzyczne, słychać w każdej następnej nucie. Doczekała się również komentarza do swoich utworów, wypowiedzianego przez znanego Toma Waitsa. Komentuje, ze melodyjność przypomina mu „kąpiel w jeziorze nocą”. Co miał biedny na myśli?

Niewątpliwie, cały singiel to zmysłowa i ekscentryczny, dziwnie brzmiący zapis, emitujący nadmiar charyzmy i oryginalności. Piosenkarka opiera się częściowo na konwencjach ludowych. Płyta wymaga wręcz następnego słuchania, dzięki takiej metodzie będziemy mogli się bardziej rozkoszować ze wsłuchiwania się w imponujący vocal, pełen szczegółów i motywów lirycznych. Podczas przesłuchiwania się napotkamy też ballady i wiele różnych stylów muzycznych.

Materiał filmowy daje pewne wyobrażenie o Jessice, pokazuje, jaki temperamentem nas zaleje, jakie posiada cechy, które szybko wpadają nam w ucho. Każdy z tych utworów znajdzie swoją jednostkę, a co za tym idzie, długo zostanie w naszej pamięci.

Lista utworów:

  1. Whispering Light
  2. The Kingdom
  3. Four Dreams
  4. Angel Mom
  5. Feast Of The Heart
  6. Murder Of Birds
  7. Bed Across The Sea
  8. Tulip
  9. Hunting My Dress

 

Comments are closed.