JuNouMi Records EP Vol.1

JuNouMi Records EP Vol.1

Strona A
1. Noon & Dj Romek – Intro (produkcja Noon, scratch Dj Romek)
2. Eudezet Allstars – O pięciu takich co… (produkcja O.S.T.R., na mikrofonie Thomass & Spinache & O.S.T.R. & Oxy & Dedote)
3. 247 & Samuraiz Crew – Cały czas (produkcja Ajron & Dj Romek, na mikrofonie Mes & Pjus & Stasiak, scratch Dj Romek & Dj Sekta, nagranie Glub)
4. Flexxip & Dizkret – Flexxstyl (produkcja Mes, na mikrofonie Emil Blef & Mes & Dizkret, nagranie Glub)

Strona B
1. Diztrikt – Wosk (produkcja Urb, na mikrofonie Dizkret, scratch Dj Panda, pomoc Raadradd, realizacja Dean2002)
2. 3ekon – Ja (produkcja Webber [dobrzewiesz.com], na mikrofonie 3ekon, scratch Dj Twister)
3. Cisza & Spokój – Gorączka sobotniej nocy (produkcja Dj Spox, na mikrofonie Pan Duże Pe, scratch Dj Spox)
4. Łona – Nie słuchać przed 2050r. (produkcja Webber [dobrzewiesz.com], na mikrofonie Łona, scratch Dj Twister

Kiedy w roku 2002 niezależna wytwórnia JuNouMi Records wypuściło na rynek limitowaną (200 sztuk) edycję rapowego winyla była to swego rodzaju rewolucja. JuNouMi EP Vol. 1 było czymś świeżym na powoli kostniejącym rynku hip-hopu w Polsce. Na płycie pojawili się zarówno uznani już wtedy raperzy i producenci (O.S.T.R., Diztrikt, Noon, Łona, Webber) jak i młodzi, dobrze rokujący artyści (Pan Duże Pe, Ten Typ Mes, Emil Blef, Pjus, Stasiak). Jak widać znakomita większość składu, który wystąpił na pierwszej EP-ce, jest obecnie w czołówce rodzimej rap gry, co doskonale świadczy o zasadności wyborów twórców tego winyla.

Jeśli ktoś uważa się za prawdziwego fana polskiego rapu, to powinien zaopatrzyć się w tą płytę. Jest to zadanie karkołomne, bo wydawnictwo ukazało się przeszło 7 lat temu tylko w ilości 200 egzemplarzy. Jednak warto się natrudzić, bo zainwestowane pieniądze i czas w tą płytę, z pewnością zwrócą się z nawiązką.

 

Comments are closed.