Seasick Steve – Man From Another Time

Seasick Steve - Man From Another Time
Seasick Steve – Man From Another Time

Znany jako Seasick Steve jest amerykańskim blues-menem. Urodził się w Oakland w Californi i gdy miał cztery lata, jego rodzice się rozstali. Jego ojciec, również miał wielkie zamiłowanie do muzyki, a specjalizował się na fortepianie. Steve w wieku ośmiu lat nauczył się grać na gitarze, wygrywając nuty bluesa w garażu swojego dziadka. Swego czasu żył bardzo biednie, w młodości często podróżował i szukał pracy jako robotnik w polu, często żyjąc jako włóczęga.

Karierę muzyczną rozpoczął w latach sześćdziesiątych, w okresie, kiedy zaczynał się okres turystyki dla kraju, wtedy on ze swoimi kumplami zaczął grać bluesa na różnych scenach klubowych, pomału angażując się w branżę muzyczną. Po pewnym czasie wyjechał do Paryża i w 2001r. wydał na świat swój pierwszy album zatytułowany Tanie, jego solowy debiut.

Man From Another Time to pakiet konkretnego bluesa, gdzie kompozytor umiejętnie wykorzystuje swój dryg artystyczny. Śpiewa o życiu, o tym jak trzeba podchodzić do problemów, a przy tym nie zapominać o radosnych chwilach, które trwają tylko chwile. Komplet instrumentów typowo wykorzystywanych w tym stylu, wypełniają się na wzajem, przenosząc nas w atmosferę swojskiego country. Rytmiczna, ale zachowuje spójny charakter całości. Są szybsze kawałki oraz wolniejsze. Z pewnością uprzyjemni nam wiele chwil.

Lista utworów:

 1. Diddley Bo
 2. Big Green and Yeller
 3. Happy (To Have A Job)
 4. The Banjo Song
 5. Man From Another Time
 6. That’s All
 7. Just Because I Can (CSX)
 8. Never Go West
 9. Dark
 10. Wenatchee
 11. My Home (Blue Eyes)
 12. Seasick Boogie

 

Comments are closed.