VINCE MENDOZA – „BLAUKLANG”

VINCE MENDOZA - "BLAUKLANG"
VINCE MENDOZA – „BLAUKLANG”

Vince Mendoza, jeden z wielkich i szanowanych twórców. Jego albumy przypominają kosztowanie trudno dostępnego wina włoskiego, pełne aromatu i delikatnego smaku, a jednocześnie skutecznie wpływającego na nasze samopoczucie. Tak też jest z tym albumem. Już na początek uderza niezwykły klimat, nastrój pełny refleksji i smutku mieszanego z chwilami radości. Można przyrównać do zachmurzonej pogody, gdzie czasami przebija się strumień ciepłego i przyjemnego światła.

Przy kompozycji Mendozy towarzyszą również Markus Stockhausen, doskonale wypełniając treść trąbką, później Lars Danielsson łaskoczący słuchaczy poważnym basem, nie zabraknie również Petera Erskinea obskakujący perkusję i na koniec uroczy kwartet smyczkowy zespołu RES URG 4, wypożyczający swoje umiejętności, nie przesadnie się nimi chwaląc.

Płyta powstała w Niemczech, dlatego też inspiracją dla Vincenta w wielkiej mierze czerpie z muzyki klasycznej, zgłębiając pełną subtelnych dźwięków, szlachetnego brzmienia instrumentów, delektując się za każdym kolejnym brzmieniem.

Lista utworów:

 1. All Blues – 07:55 (Davis, Miles)
 2. Lo Rossinyol – 04:26 (traditional)
 3. Habanera – 04:56 (Mendoza, Vince)
 4. Blues For Pablo – 05:56 (Evans, Gil)
 5. Ollie Mention – 07:27 (Mendoza, Vince)
 6. Bluesounds Movement I – 02:58 (Mendoza, Vince)
 7. Bluesounds Movement II – 06:00 (Mendoza, Vince)
 8. Bluesounds Movement III – 05:22 (Mendoza, Vince)
 9. Bluesounds Movement IV – 06:03 (Mendoza, Vince)
 10. Bluesounds Movement V – 04:54 (Mendoza, Vince)
 11. Bluesounds Movement VI – 07:33 (Mendoza, Vince)

 

Comments are closed.