Sylvain Chauveau: Un Autre Decembre

Sylvain Chauveau: Un Autre Decembre
Sylvain Chauveau: Un Autre Decembre

Sylvain Chauveau, posiada elegancką siedzibę w Paryżu. Komponuje tu muzykę na pianinie i są oparte na produkcji autodidactic. Jako twórca nie otrzymał żadnego formalnego nauczania, dlatego też nie może on odczytać ani zapisać notacji muzycznej. Jego twórczość opiera się przede wszystkim na pasji, nieodpartą chęć realizacji pięknej muzyki, stającą się obsesją. Ten album, jako pierwszy, został wydany poza granicami państwa Francji. Coraz bardziej staje się popularny i ceniony nie tylko w swoim ojczystym kraju, ale też na scenie światowej.

Zaskakującą informacją, jest też fakt, że Francuzki kompozytor stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu pt. „Amelie” . Od 1998r. rozpoczął solowy projekt stawiając jako cele, trzy główne idee: utwory najbardziej zbliżone zbliżone do piękna abstrakcji „ciszy”, upewniając się, że każdy uderzany dźwięk jest absolutnie konieczny, no i prezentować kulturę w muzyce.

To wszystko sprawiło, że doprowadza do poszukiwania prawdziwej nowoczesnej muzyki francuskiej, której trajektoria rozciąga się od early 20th Century Music słynnych kompozytorów, w których wplątywana jest filozofia kultury pop. „Un Autre Decembre” jest znakomita i doskonale wyważona, Każde brzmienie unosi się w powietrzu, pozostawiając nam ciszę do zbadania i ultra minimal electronic szczegółowo fruwająca wokół nich.

Lista utworów:

 1. Minéral
 2. Sous tes yeux probablement
 3. Granulation 1
 4. Neuf cents lunes
 5. Alors la lumi?re vacille
 6. Granulation 2
 7. Il fait nuit noire ? Berlin
 8. La lettre qu’il n’envoya jamais
 9. Granulation 3
 10. Un autre décembre
 11. Granulation 4
 12. Du r?ve dans les yeux

 

Comments are closed.