Tord Gustavsen Ensemble: Restored, Returned

Tord Gustavsen Ensemble: Restored, Returned
Tord Gustavsen Ensemble: Restored, Returned

Zespół, który śpiewa i jednocześnie tworzy delikatny i solidny nastrój. Teksty emanują atrakcyjną świeżością, są wyszukane cechujące się zaangażowaniem linii melodycznej. Każda ich nowa płyta wciąż jest bardzo melodyjna i nastrojowa. Tord Gustavsen wydając nowy singiel, zrywa z tradycją trio z poprzednich albumów. Włącza do grupy piosenkarkę Kristin Asbj?rnsen, oraz basistę Mats Eilertsen zastępujący członka Harald`a Johnsen`a. Efektem staje się poświęcenie większej uwagi dynamice brzmień.

Nazwa albumu, to fragment tekstu piosenki Audena, w którym tekst jest zaczerpnięty z wiersza i w pełni jest on czytany. Po części wszystkie mają źródło zaczerpnięte z wierszy pisanych w 1940r. Asbj?rnsen w melodyjny i intensywny sposób zwiększa stopień koncentracji i tęsknoty do poezji Audena, wyśpiewywane chrapliwym, bluesowym głosem. Jej improwizacja udziela się w każdym śpiewie, a przypominający słaby i ochrypnięty.

Nastroje mają tworzyć norweskie zachmurzone krajobrazy, lecz nie doprowadza do przytłumienia, a wręcz przeciwnie. Ciekawa dawka nowoczesnego i klasycznego jazzu.

Lista utworów:

 1. Child Within, The
 2. Way In
 3. Lay Your Sleeping Head My Love
 4. Spiral Song
 5. Restored Returned
 6. Left Over Lullaby No.2
 7. Swirl (Wrapped In A Yielding Air), The
 8. Left Over Lullaby No.1 (O Stand Stand At The Window)
 9. Your Crooked Heart
 10. Gaze, The
 11. Left Over Lullaby No.3

Podobne wpisy

 

Comments are closed.