Tord Gustavsen Ensemble: Restored, Returned

Tord Gustavsen Ensemble: Restored, Returned
Tord Gustavsen Ensemble: Restored, Returned

Zespół, który śpiewa i jednocześnie tworzy delikatny i solidny nastrój. Teksty emanują atrakcyjną świeżością, są wyszukane cechujące się zaangażowaniem linii melodycznej. Każda ich nowa płyta wciąż jest bardzo melodyjna i nastrojowa. Tord Gustavsen wydając nowy singiel, zrywa z tradycją trio z poprzednich albumów. Włącza do grupy piosenkarkę Kristin Asbj?rnsen, oraz basistę Mats Eilertsen zastępujący członka Harald`a Johnsen`a. Efektem staje się poświęcenie większej uwagi dynamice brzmień.

Nazwa albumu, to fragment tekstu piosenki Audena, w którym tekst jest zaczerpnięty z wiersza i w pełni jest on czytany. Po części wszystkie mają źródło zaczerpnięte z wierszy pisanych w 1940r. Asbj?rnsen w melodyjny i intensywny sposób zwiększa stopień koncentracji i tęsknoty do poezji Audena, wyśpiewywane chrapliwym, bluesowym głosem. Jej improwizacja udziela się w każdym śpiewie, a przypominający słaby i ochrypnięty.

Nastroje mają tworzyć norweskie zachmurzone krajobrazy, lecz nie doprowadza do przytłumienia, a wręcz przeciwnie. Ciekawa dawka nowoczesnego i klasycznego jazzu.

Lista utworów:

 1. Child Within, The
 2. Way In
 3. Lay Your Sleeping Head My Love
 4. Spiral Song
 5. Restored Returned
 6. Left Over Lullaby No.2
 7. Swirl (Wrapped In A Yielding Air), The
 8. Left Over Lullaby No.1 (O Stand Stand At The Window)
 9. Your Crooked Heart
 10. Gaze, The
 11. Left Over Lullaby No.3

 

Comments are closed.