Espers – III

Espers - III
Espers – III

Tajemnicze, a zarazem melodyjne. Kompilacja muzyki, gdzie przenika gorąco starożytnej Grecji. Gitary elektroniczne, perkusja i inne instrumenty brzmiące razem przypominają brytyjski folk-rock. Klaustrofobiczna przeźroczystość to charakter tej płyty, znana również z II edycji zespołu.

Nową jakość wnosi tu uwodzicielski, czysty głos, nadający motyw eleganckiej pieśni przewija się przez większość tych utworów. Ospałe tempo przemieniające się w wysokie i szybkie tony , niczym gwałtowna burza wkrada się do uszu, rozbudzając chęć ciągłego wsłuchiwania się w harmonijne brzmienia folkowego piękna muzycznego brzmienia.

Stonowane dźwięki, komplet instrumentów jeszcze raz ukazują, jak zespól wkłada swoje zaangażowanie w prezentacji nowych inspiracji, przy których tak długo siedzieli, dopracowując każdą nutę tak by koiła i znajdowała się właśnie w takim momencie, by jeszcze bardziej skoncentrować naszą uwagę na wspaniałych możliwościach brzmień porywając przy tym naszą wyobraźnię, przy czym pomagając nam odprężyć się i odpocząć od krępujących nas zmartwień.

Lista utworów:

  1. Can’t See Clear
  2. The Road of Golden Dust
  3. Caroline
  4. The Pearl
  5. That Which Darkly Thrives
  6. Sightings
  7. Meridian
  8. Another Moon Song
  9. Colony
  10. Trollslända

 

Comments are closed.