Sinikka Langeland – Starflowers (2007)

Sinikka Langeland - Starflowers (2007)
Sinikka Langeland – Starflowers (2007)

Kolejny album ze znaczkiem ECM, ukazuje w niej ludową piosenkarkę z fińskich lasów Norwegii. Złożona z pieśni i improwizacji, mająca splecione inspiracje ludowe i Nordycki jazz. Kolejna logiczna kontynuacja prac Sinikka, trwająca od ostatnich dwóch dziesięcioleci.Po nabraniu doświadczenia z granych koncertów muzyki klasycznej, zaczęła przyglądać się współczesnej muzyce ludowej, lecz z równym zaciekawieniem interesuje się starszymi formami tej muzyki.

Jej własna, muzyczna twórczość w tym albumie, utożsamiana jest z poczuciem przestrzeni u charakterem ponadczasowości. Brzmienia są prezentowane na fińskich instrumentach, gdzie ich brzmienie i możliwości tworzenia wysokich oktawów, stała się częścią pasji całego zespołu. Szczególnie lubi na nich komponować zaklęcia, stare melodie z Finlandii i Karelii, średniowieczne ballady i pieśni ludowe.

Wszystkie piosenki na singlu, to poezja Hans Borli, fascynującej postaci, która doszła do publicznej wiadomości. Żył jak drwal, pisał poezję w nocy, a w jego wierszach, można poczuć jak jego doświadczenie żyje w Norweskich lasach. napisał ponad 1100 wierszy.

Lista utworów:

 1. Hostnatt pa Fjellskogen
 2. Den lille floyten
 3. Solv
 4. Treet som vekser opp-ned
 5. Saltstein
 6. Sus i myrull
 7. Stov
 8. Stjernestund
 9. Langt innpa skoga
 10. Det er ei slik natt
 11. Vindtreet
 12. Elghjertet
 13. Har du lyttet til elvene om natta?

Podobne wpisy

 

Comments are closed.